Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü

İçerik Listesi
  Add a header to begin generating the table of contents

  Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Merkezi sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en iyi bilinen yamaç paraşütü noktalarından biridir. Bu durumun birçok geçerli nedeni vardır. mükemmel Babadağ İlki 1900 metreye ulaşan , birçok yükseklikteki pistleri ile farklı rüzgar yönlerine uygun birçok piste sahiptir. Bu durum Babadağ Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Merkezi’ni çok kötü hava koşulları dışında hemen her gün yamaç paraşütü yapmak için uygun bir yer haline getirmektedir. Fethiye ve Ölüde’nin hemen komşusu olan Babadağ Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Merkezi

  niz, muhteşem bir hava manzarası sunmaktadır. Babadağ Ölüdeniz Paragliding center is in Fethiye, the tourism center of our country.

  Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı ne kadar?

  Fethiye Ölüdeniz ‘de Babadağ’dan yamaç paraşütü fiyatları2022 yılında 120 usd dolar civarındaydı. Fethiye yamaç paraşütü uçuşlarının fiyatı 2023 yılında da değişmeyecek gibi görünüyor.

  • Yamaç Paraşütü Ölüdeniz 2023 fiyatı: 120 usd
  • Yamaç Paraşütü Fotoğraf ve Video fiyatı 2023: 25usd

  Yamaç Paraşütü Ölüdeniz Fiyat 2023

  Muğla hem ulaşım hem de turizm olanakları açısından oldukça zengindir. Deniz, kum ve güneşin eşlik ettiği sakin bir tatil seçeneğinden doğa aktiviteleri, dalış, paraşütle atlama ve yamaç paraşütü gibi aktif tatil imkanlarına sahiptir. Yat turizmi açısından da ülkemizin en prestijli marinalarına sahiptir. Bölgeye yamaç paraşütü amacıyla gelmeyenler bile buradaki imkanları öğrendiklerinde hayatlarının ilk yamaç paraşütü deneyimini yaşıyorlar. Muğla her turizm aktivitesinde olduğu gibi yamaç paraşütünde de büyük bir potansiyel oluşturmaktadır.

  Yamaç paraşütü fiyatları fotoğraf ve video

  Ölüdeniz Yamaç Paraşütü yüksekliği 6500 feet

  Babadağ Ölüdeniz, Yamaç Paraşütü için hemen hemen her olumlu özelliği bünyesinde barındırmaktadır. İklimi harika, ulaşım ve konaklama tesisleri, her rüzgara uygun bir piste sahip olması, yamaç paraşütü için önemli olan uçuş yüksekliğini ve süresini doğrudan etkileyen termal hava hareketlerinin bulunması yamaç paraşütü tutkunlarını buraya çekiyor. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü merkezi tüm bu özelliklerinin yanı sıra ulaşım mesafesi açısından da Avrupalılar için oldukça caziptir. Örneğin bir diğer önemli uçuş merkezi olan Dubai, yamaç paraşütü alanına göre hem çok daha yakın hem de imkanlar açısından daha zengin ve bu da önemli bir tercih sebebi. Babadağ Ölüdeniz Yamaç Paraşütü için özellikle Rus yamaç paraşütü tutkunları gruplar halinde ülkemizi ziyaret etmektedir.

  Fethiye yamaç paraşütü kaç dakika?

  Uçuşlar, pistin yüksekliğine ve hava koşullarına bağlı olarak 25 dakika ile 60 dakika arasında sürebilmektedir. Pistlere ulaşım yakın zamana kadar özel arazi araçları ile sağlanmaktadır. Ancak yılda yaklaşık 200.000 uçuşa ulaşan Babadağ Ölüdeniz Yamaç Paraşütü alanlarına ulaşım için ciddi bir yatırımla teleferik ulaşımı sağlanmıştır. Bu teleferik ile manzara ve yürüyüş gibi aktivitelerle uğraşanların yanı sıra yamaç paraşütü tutkunlarına da hizmet vermektedir. Ayrıca yeni hizmete giren büyük bir restoran da turistlere harika bir manzara eşliğinde dinlenme fırsatı sunuyor.

  Babadağ Ölüdeniz Yamaç Paraşütü uçuşları için yapmanız gerekenler bu uçuşları düzenleyen firmalardan birine rezervasyon yaptırmakla başlar. Bu uçuşlar için sadece 27 kilometre uzaklıktaki Fethiye’de ve hemen hemen her otel tesisinde bağlantı bulabilirsiniz. Yamaç paraşütü hemen hemen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir aktivitedir. Babadağ Ölüdeniz Yamaç Paraşütü, tandem adı verilen ve T2 lisanslı bir pilot eşliğinde tek yolcu ile gerçekleştirilen bir aktivitedir. Tüm uçuşlar ve kontroller pilotunuz tarafından yapılır. Uçuşa katılacaklara ve uçuş sırasında nasıl davranmaları gerektiği konusunda yaklaşık 5 dakikalık bir eğitim verilmektedir.

  Uçuş için gerekli olan tandem yamaç paraşütü ve kask ve benzeri güvenlik ekipmanları uçuşu organize eden firmaya aittir. Zorunlu uçuş sigortası da ödediğiniz fiyata dahildir. Havaalanına gidiş-dönüş ve inişten toplanma alanına yapılan transferlerde fiyata dahildir. Uçuş sırasında manzara muhteşem. Yüksek irtifada yamaç paraşütü uçuşunuz sırasında Ölüdeniz ayaklarınızın altında. Ayrıca Fethiye, Patara plajı ve Dalaman panoramik manzaranızda. Hem bu muhteşem manzarayı hem de bu heyecan verici deneyimi kalıcı kılmak için dilerseniz videonuzu 360 derece kameralarla ek ücret karşılığında çektirebilirsiniz.

  Babadağ’da Yalnız-Solo Yamaç Paraşütü yapmak

  Kendi başınıza yamaç paraşütü yapabilmek için öncelikle bir kursu başarıyla tamamlamanız ve ehliyetinizi almanız gerekmektedir. Bölge, yamaç paraşütü eğitimi açısından da geniş imkanlara sahip. THK ve uluslararası onaylı uçuş okulları yılın 12 ayı hizmetinizde.
  Ülkemizin en güzel yerlerinden birinde bu heyecanlı ve muhteşem aktiviteyi yapmak için Babadağ Ölüdeniz Yamaç Paraşütü için hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

  Scroll to Top