Fethiye Oludeniz Yamaç paraşütü fiyatı

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü 2023 yılı fiyatı

Fethiye Ölüdeniz beldesindeki Babadağ’dan bir yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirmek için fiyat 1600 tl. Bu ücret sezonsal olarak değişiklik gösterecektir. Yaz sezonunda yamaç paraşütü Ölüdeniz fiyatı 2200 tl hatta daha fazla olacaktır. Şirketimiz bünyesinde mümkün olan en düşük fiyat politikası uygulamak hedefimizdir. En güncel fiyatı bizimle iletişime geçerek veya bir yamaç paraşütü bileti inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü 2022 fiyatı

Her yıl güncellenen Fethiye yamac parasutu fiyatı 2022 yılı için 145 ile 160 dolar bandında belirlenmiştir. Fiyatlar satış noktalarına göre değişiklik göstermektedir. Ücretlendirme dana önceki yıllarda tl cinsinden olup sezon içerisinde dövizin değişimine göre güncelleme yapılmaktaydı. İçinde bulunduğumuz yüksek enflasyon ve artan maliyetler nedeniyle geçen yıllara göre fiyatlarda gözle görülür artış kaydedilmiştir. Yerli ve yabancı misafirlerin Fethiye Ölüdeniz’in eşsiz manzarasını gökyüzünden görmek ve yamaç paraşütünü deneyimlemek halen en favori etkinliği olarak göze çarpmaktadır.

Ölüdeniz babadağ Yamaç Paraşütü süresi

Ölüdeniz Babadağ paraşütle atlama süreleri pistlere göre küçükte olsa değişiklik göstermekte olup ortalama 30 dakikadır. Nisan ayının son haftası zirve pistlerinin de açılmasıyla kışlık kullanılan 1200 metre pisti kullanımı artık sona ermiştir. Ancak zirve pistlerde uçuşa engel olarak görülen limit üstü rüzgar ve görüşe engel yoğun bulut olduğu zaman 1200 metre pisti yaz aylarında nadiren de olsa kullanılmaktadır. Bunun haricinde bazı eğitim alan yamaç paraşütü pilotları tarafından da tercih edilebilmektedir. Zirve pistler diye adlandırılan 1700 metre, 1800 metre ve 1969 metre pistleri konum ve yön bakımından farklılık göstermektedir.

Yamaç Paraşütü Babadağ Ölüdeniz süresi genellikle 30 dakika.

1700 metre pisti güney, güney-batı yönünde olan rüzgarlarda mükemmel kalkış yapma fırsatı verirken , 1800 metre pisti kuzey, 1969 metre pisti kuzey,kuzey-doğu ve güney-doğu yönlerinde kalkış imkanı veren 2 farklı parkurdan oluşmaktadır. Zirve kalkış noktaları arasında uçuş süresini etkileyen sadece 1-2 dakikadır. Ancak esas uçuş sürelerini etkileyen termal akımlar ve dinamik rüzgarlardır ve 30 dakika ortalama uçuş süresinin uzatılabilmesi için kalkış yapan pilotun bu termal akımlar yada dinamik rüzgardan faydalanması gerekmektedir. Ki bu bahsi geçen termal akımlar ve dinamik rüzgar her daim mevcut olmamaktadır.

Termal akımların en etkili olduğu dönemler genellikle mevsim geçişleri dönemidir. Ancak stabil görünen durumlarda bile termik kırıntıları bulmak mümkün olabiliyor, bu da günün farklı saatlerinde yamacın farklı noktalarında karşımıza çıkmaktadır. Bol termikli havalarda saatlerce uçulabileceği gibi küçük termik kırıntıları ile uçuş ancak 5-10 dakika uzatılabilir. Yılın bazı günlerinde ve saatlerinde hiç termiğe rastlanamaz. Bu tamamen şansınıza da bağlı. Ancak termik yakalayıp 1 saat veya fazlasını uçmak isteyen misafirlerin havada midesi bulanıp istifra ettiklerini söylemek isterim. Çünkü termik yakalamak, uçuşu uzatmak ve de daha yukarılara çıkmak demek bulduğun termiğin içinde sürekli dönüşler yapmak ile mümkün. Bu da tam olarak mide bulandıran bir durum. Mümkünse 5-10 dakika uzatma tercih edilebilir, fazlasını önermiyorum. Bunu alaçakır keyfi ile yerlerde sürünmek ile benzetebilirsiniz.

Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü yazımızı okuyun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top