Fethiye teleferik ve yamaç paraşütü.

Fethiye Teleferik ve Yamaç Paraşütü

Teleferik ile Babadağ’a çıkıp yamaç paraşütünü deneyimlemek, Ölüdeniz Fethiye’nin eşsiz manzarasını kuşlar gibi süzülerek izlemek  yapacağınız en güzel aktivitelerden biri olacaktır. 2021 mayıs sonu faaliyete geçen Fethiye teleferik hizmeti, Babadağ’a çıkışı hızlandıran yamaç paraşütü severlerin tercihleri arasında olabilmektedir. Bunun yanısıra minibüsler  ile çıkışlar her daim devam etmekte ve sedir ormanları arasında 25 dakikalık yolculuğun sonunda Babadağ uçuş noktasına çıkılabilmektedir.

Fethiye teleferik ve yamaç paraşütü hikayesi Babadağ süreci.

Fethiye Teleferik ve Babadağ Yamaç Paraşütüne katkısı

Fethiye Babadağ’da teleferik kurulması açıkçası biz uçan profesyoneller ve şirketler açısından çok önemli değil. Bu değerlendirmeyi başka bir yazımızda detaylı açıklayalım. Gelen misafirlere ve turistlere elbette katkı sağlamış, Fethiye’nin turizmine pozitif etkisi de olacaktır. 1989 yılında ilk deneme uçuşları ile dünyanın en güzel uçuş noktasının keşfedilmesi ile birlikte 1991 den beri tandem(çift kişilik ) uçuşlar başlamış olup günden güne popülaritesi artarak günümüze kadar yamaç paraşütü sporunun da geliştirilmesiyle birlikte Fethiye Ölüdeniz’in dünyaya açılan penceresi olmayı başarmıştır. Ölüdeniz de son 14-15 yıldan buyana kış aylarındaki uçuş faaliyetlerinin devam ediyor olması, Ölüdeniz yamaç paraşütü hizmetinin yıl boyunca yapılabilirliğini herkese gösterilmiş olup kış aylarında gelecek olan tatilcilere hizmet verebilmektedir. Yılın her dönemi uçuş yapabileceğiniz Ölüdenizin yukarıdan   kış manzarası bir başkadır. Kış sezonunda her ne kadar bazı günler olumsuz hava şartları nedeniyle uçuş yapılamasa da ertesi gün yada bir sonraki gün uçuşunuzu yapabileceğiniz güneşli  pırıl pırıl bir gün olacaktır. Kış aylarında Ölüdenize gelecek  tatilcilere önerimiz; yamaç paraşütü yapmayı düşünüyorlarsa , uçuş için rezervasyonlarını son güne bırakmamaları olacaktır. Dolayısıyla olumsuz hava şartları sebebiyle ilk gününde uçuşunu yapamayan misafirlerin ertesi gün yada bir sonraki gün yapabilme şansları olacaktır. Kış aylarında hava sıcaklığının düşük olmasıyla  manzara görüşünü etkileyen sis pus gibi olumsuz durumlar olmayacaktır. Ölüdeniz ve Fethiye’nin adaları koyları o eşsiz manzarası pussuz olarak  bütün güzelliğiyle ayaklarınızın altında olacak ve hayatınızda yapabileceğiniz en güzel aktiviteyi gerçekleştirebileceksiniz. Hele hele havanın çok açık olduğu günlerde ölüdeniz semalarında uçarken Rodos’u dahi görebiliyor olacaksınız. Böylesi  ufka kadar görüşün açık olduğu güzel havalar genellikle kış aylarında sıklıkla görülmektedir. Denizin mavisi, manzaranın berraklığı sizi mest edecek tekrar uçuşa gelmek isteyeceksiniz. Uçuş sonrası Ölüdeniz’de  kendinizi mavi sulara bırakıp, yaz aylarına nazaran sakinleşmiş plajında kendinizi güneşin kollarına bırakacaksınız. Ölüdeniz plajı  yaz aylarının yoğunluğundan arınmış bir şekilde sakinliği ve dinginliğiyle size farklı bir tat farklı bir tatil yaşatacaktır. Yamaç paraşütü ile taçlandıracağınız Ölüdeniz tatilinizde sizlerle tanışmak ve uçuş deneyiminizi tecrübeli pilot kadromuzla deneyimlemeniz dileklerimizle. Wayfic Likya Travel Paragliding  olarak hepinizi bekliyoruz.

Fethiye Ölüdeniz Teleferik Fiyatı

Fethiye Ölüdeniz Teleferik ile Babadağ’a çıkış fiyatları (gezi amaçlı çıkışlar) 90 tl dir. Yamaç paraşütü tandem pilotlara 30 tl. Pilot ile uçacak misafirlerin ücretlendirmesi yine 90 tl dir.

Fethiye Teleferik FiyatıYılKişi
90 tl.20211

Fethiye Babadağ Teleferik Çıkış saat ve Süresi


Babadağ a Teleferik ile çıkışlar kış dönemi uygulamasıyla kısıtlandırılmıştır. Sabah 10 da başlayıp 18 de son bulan çıkışlar, her saat başında 15 dakikalık çalışma yaparak hizmet vermektedir.
Teleferik hizmetinin yanısıra Ölüdeniz Babadağ’a orman yolundan minibüslerle çıkışlar devam etmektedir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top